Shine on you crazy diamond // Šokoladiniai saldainiai (pt. 1)

Laikas išbyrėjo tarpupirščiais, ir kolega P. man sako, kad tai gali būti dėl chunking, aš linksiu, aš galvoju, aš bandau suprast ir susidėlioti savas mintis – tol, kol tos smiltys byra toliau. Tai vis tas metų galas ir jo lengvai filosofinės nuotaikos, kai pasižiūri į savo žieminę striukelę ir akis ima badyti jos apnešiotos siūlės. Kitais metais pirksiu naują, kai tik – iškart.

Šie metai buvo puikūs, šiais metais augta ir stiebtasi, mokytasi ir išmokta, drįsta, pripažinta ir pasiryžta, juoktasi, linksėta, klapsėta akim bei ausim, eita kilometrų, abejota, įsimylėta, atrasta, suvokta. Džiugiausia, kad apstu dalykų, kuriuos norisi susipakuot į rankinį 2018ųjų bagažą, užuot visa palikus užnugary, užuot svajojus tik apie tabula rasa. Ir aš esu tikra, jog kiti metai bus Dar Didesni, mat ta laisvė, kuri srovena nuo kairiosios rankos mažylio iki dešiniosios nykščio, saltuodama pusiaukelėj – ji čia ir pasiliks, toj artimiausioj kišenėlėj.


Šįmet siekių turėjau nedaugel, ir tuos svarbiausius – macaronsus ir temperavimą – sutriauškiau kaip kūčiukus. Saujom.

Apie tai, kaip nuostabu ir gera gaminti naminius saldainius, galėčiau pasakoti nesustodama. Šiandien gyvenu medaus mėnesio fazėj su šiuo nauju džiaugsmu, ir tai reiškia, jog šokoladai ir špakliuotės man barsto magijos dulkes gausiau nei visos veidrodinės glazūros kartu sudėjus.

Apie temperavimą ir šokolado ruošimą nepasakosiu. Gi dalinuosi dviem šį savaitgalį išmėgintais įdarais. Beje, juos drąsiai gaminkite net jei nesinori žaisti su polikarbonatinėmis formomis: iš ganašo galite formuoti triufelius, o karamelę panaudoti bet kokiam kitam desertui – ar gamindami karamelinius saldainius (tokiu atveju kaitinkite ją iki 118-120°C), ar skystesnį karamelinį padažą (gaudykite 104-106°C)


Muzikiniai kontekstai.

 

Spausdinti
Citrinų ir mėtų ganašas // Egzotinė karamelė
Ganašo receptas iš Peter P. Grewling "Chocolates and Confections", o egzotinei karamelei įkvėpė A. Brazhevskij mokymai.
Citrinų ir mėtų ganašas // Egzotinė karamelė
Servings
saldainių (kiekvienas)
Ingredients
Citrinų ir mėtų ganašas
Egzotinė karamelė
Servings
saldainių (kiekvienas)
Ingredients
Citrinų ir mėtų ganašas
Egzotinė karamelė
Citrinų ir mėtų ganašas // Egzotinė karamelė
Instructions
Citrinų ir mėtų ganašas
  1. Nedideliame prikaistuvyje užvirkite grietinėlę, gliukozės sirupą, citrinos žievelę ir sukapotus mėtų lapus. Nukelkite nuo kaitros ir leiskite pritraukti apie 5 minutes.
  2. Išimkite žievelę ir didžiąją dalį mėtos. Sudėkite šokoladą ir sviestą.
  3. Rankiniu trintuvu malkite masę, kol gausite emulsiją. Supilkite iki 40°C pakaitintas citrinos sultis ir dar šiek tiek patrinkite.
  4. Palikite atvėsti, uždengę plėvele į kontaktą. Ganašas paruoštas - naudokite jį saldainiams įdaryti, triufeliams formuoti, tortams pertepti.
Egzotinė karamelė
  1. Savo mėgstamiausiu būdu paruoškite sausą karamelę - kaitinkite cukrų, kol jis taps tamsaus gintaro spalvos. Aš ruošiu taip, kaip prieš kone 10 metų išmokau iš D. Lebovitz. Įberkite žiupsnį druskos.
  2. Kitame prikaistuvyje užvirkite apelsinų sultis bei mangų tyrę.
  3. Nuolat maišydami šluotele, dalimis supilkite į karamelę vaisių mišinį bei sviestą. Kaitinkite karamelę iki 106-107°C.
  4. Perpilkite į kitą indą (prie dugno pridegusio cukraus, jei jo likę, nekrapštykite). Palikite atvėsti, uždengę plėvele į kontaktą. Karamelė paruošta - naudokite ją saldainiams įdaryti, tortams pertepti ar, atitaikę tinkamą temperatūrą, bet kuriam iš tūkstančio kitų tikslų.
Recipe Notes

Ganašas

Jei ganašą naudosite ne išsyk, jis itin sutvirtės - prieš naudodami galite jį vos vos praskiesti karštu vandeniu ir vėl maišyti iki emulsijos.

Share this Recipe


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *