Moliūgo armonika

Jei mėgstate bulves ir esate jas išbandę gaminti niolika skirtingų būdų, tai tikriausiai esate girdėję ir apie švediškas hasselback bulves arba bulvių armonikas (ir vėl lietuviams būtina išrasti savo pavadinimą, kai pasaulis vadina hasselback ir viskas visiems aišku). Švedai taip bulves valgo nuo XVIII amžiaus, o pastaraisiais metais taip kepti bulves pamėgo ir bulviavalgių pasaulis. Po to ėmė rastis burokų ir cukinijų armonikos, o šiemet užmačiau ir sviestinio moliūgo armoniką.

Tad kol vis dar ruduo, kol vis dar moliūgų metas, nutariau ir aš neatsilikti nuo pasaulinių tendencijų. Juk paprasta kaip du kart du, o sviestinius moliūgus visi namie mėgsta.

 

 

Spausdinti
Keptas sviestinis moliūgas
Keptas sviestinis moliūgas
Servings
porcijos
Servings
porcijos
Keptas sviestinis moliūgas
Instructions
  1. Orkaitę įkaitinkite iki 200C.
  2. Moliūgą nuskuskite daržovių skustuku ir perpjaukite išilgai per pusę. Šaukštu išskobkite sėklalizdį.
  3. Moliūgo puses sudėkite į aliejumi pateptą kepimo indą ir supjaustykite, neįpjaudami iki galo, plonais griežinėliais. Aptepkite aliejumi, pagardinkite druska ir pipirais ir apibarstykite čiobreliais.
  4. Kepkite orkaitės viduryje 30 minučių. Išimkite iš orkaitės, aptepkite lydytu sviestu ir apibarstykite maltais migdolais. Kepkite dar 15 minučių, kol moliūgas gražiai parus.
  5. Tiekite kaip garnyrą ar valgykite kaip pagrindinį patiekalą su duona ir jogurtiniu padažu.
Share this Recipe

 Related Posts

There were no women in my favorite bands // Bolivinės balandos ir daržovių maltinis

“Na, kaip savaitgalis?”- klausia kolegos po dar vienų mokymų bakery. Priklausomai nuo to, tarp kurių susitikimų lakstau, atsakau – smagiai. Arba skaniai. Sakau, kepėm bandeles, ir kada nors prisiruošiu namuose sluoksniuotai tešlai, žinai, visą dieną užima. Sakau ir atsiverčiu outlooką. O iš tiesų širdy kirba, kad — kad tas […]

Pomidorų pyragas

Mano vaikai vis dar labai mėgsta ir skaito Evelinos Daciūtės knygą “Laimė yra lapė”. Ten laimė yra oranžinės spalvos. Kiekvieną vakarą skaitydama knygą pagalvoju, kad mano laimė tikriausia yra raudona, bent jau maisto srityje. Kažkada galvojau apie spalvas ir supratau, kad mėgstamiausi mano dalykai yra […]Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *