Mes Varnų saloje // Varškės keksiukai

Asta mūsuose žinoma, kaip silkių karalienė – vienais metais ji net buvo paruošusi silkių receptų Advento kalendorių – labai dažnai naudoju šiuos receptus arba semiuosi įkvėpimo prieš šventes. Bet dažniausiai atverčiamas iš senųjų jos receptų prasideda taip: “tikriausiai atradau pačius skaniausius pasaulyje keksiukus”. Tai, žinokit, tikrai! Labai mėgstami ir vaikų, ir suaugusiųjų, visuomet kepu dvigubą normą. Dažniausiai valgome tokius paprasčiausius, kartais įmaišome visokių paskaninimų, šventėms įdarau juodųjų serbentų su šokoladu uogiene ir papuošiu markarponės-grietinėlės kremo kepure.

Šįkart kepiau keksiukus kavos pertraukai darbe, tad šiek tiek su vaikais paišdykavom su šokoladu.

Spausdinti
Varškės keksiukai
Varškės keksiukai
Servings
Ingredients
Servings
Ingredients
Varškės keksiukai
Instructions
  1. Orkaitę įkaitinkite iki 180 laipsnių.
  2. Sviestą išlydikite ir atidėkite į šalį, kad šiek tiek atvėstų.
  3. Iki baltumo išplakite kiaušinius su cukrumi. Sudėkite varškę ir sviestą, gerai išmaišykite. Suberkite miltus, sumaišytus su kepimo milteliais ir darkart gerai išmaišykite.
  4. Tešlą sudėkite į keksiukų kepimo formeles, pripildydami 2/3 formelės. Kepkite apie 20 min. arba kol gražiai pageltonuos.
Recipe Notes

VARŠKĖ: Asta rekomenduoja tepamą smulkią varškę, bet man skaniau, kai keksiuke jaučiasi varškės grūdeliai. Tad aš naudoju sausą birią varškę.

PRIEDAI: priklauso nuo jūsų fantazijos:) mes mėgstame su smaulkintais karvutės saldainiais (gabaliukus susmaigstyti į tešlą formelėse), smulintais vafliniais saldainiais, pvz., Siesta (tiesiog įmaišyti į tešlą pabaigoje), šokolado gabaliukais, šilauogėmės, bet kokiais džiovintais vaisiais ar riešutais. Asta dar kartais įtarkuoja marcipano.

Share this Recipe

Astrida Lindgren – viena mėgstamiausių mano vaikystės rašytojų. Labai džiaugiuosi matydama, kad dabar mano dukra negali atsitraukti nuo Astridos istorijų. Skaičiau visas jos knygas, kokias tik pavyko gauti, o Varnų salą sapnuodavau naktimis. Galvoju, kad Malinai labai patiktų šie varškės keksiukai:)


Related Posts

Idziemy dalej a w oddali // Trupininis pyragas su obuoliais ir maskarpone

~ Dienoraštis, 2017.09.23 ~ Šie metai man gausūs –gausūs naujų kraštų, simpatijų, atradimų, pokyčių; apkalbėtų ir dar ne. “Kodėl Varšuva?”- manęs klausia. Gi atsakymas paprastas kaip obuolių pyragas iš stiklinės-miltų-stiklinės-cukraus: patogūs bilietai – teisingom dienom už šyptelt priverčiančią kainą. Tačiau kai manęs mieste vaikinas su […]

Sluoksniuotas obuolių pyragas

Nauja kategorija mūsų tinklaraštyje – mėnesio iššūkis. Pagalvojome su Asta ir Jule, kad kartais užsisukam savo rutinose ir reikia paskatinimo naujiems dalykams ir įkvėpimams. Apie tai mėnesio iššūkiai – ieškosim įkvėpimo paprastuose dalykuose, bandysim pažvelgti į juos naujai. Tarkim šį mėnesį kepam obuolių pyragus. Tikriausiai […]Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *