I’ll take you, move you, shapeshift you, then mold you and break you // Cheesecake brownie

Metų pradžia mane paliko be žodžių, bet turiu tokį gerą pyragą, tokį greitą pyragą, kad, nu, ir be jokių kitų kalbinių viražų juo pasidalinsiu. Mes visi turim tų vakarų, kur kišenėse terandam saują minučių, o kitąryt pradžiuginti aplinkinius (ar sykiais — prasidžiuginti patys) vis tiek norime – ir va tada į trasą lekia tie saldukai, kuriuos savo sąsiuviny pasižymim #greitai.

Vienas iš šūsnies dalykų, kuriuos darysiu 2018ais,- mėtysiu  blizgučius ir džiaugsmą, tad pradedam.jau.dabar.


Su šiuo receptu taip įdomiai. Buvau jį mėginusi — pagal originalųjį Deivio receptą. Ir man nepatiko. O tada buvo vienas iš tų magiškų vakarų Justiniškėse (tokių magiškų, kad net dabar, žvelgiant į nuotraukas, krūtinę spaudžia), ir aš padariau Butkevičiaus suktuką. Nuo to vakaro esu tikra, jog sprendimas dalį šokolado gabaliukų atidėti šonan ir įmaišyti į tešlą paskiau yra vertas premijos (mažų mažiausiai).

Šįsyk naudojau grietinėlės sūrį, mat jo turėjau šaldytuve. Tačiau dažniausiai (net senais senais laikais, kai pro langus – o dievai, kaip ne(be)tikėta! – žvelgdavau į Lazdynų daugiaaukščius) naudodavau kreminę varškę — ir, tiesą sakant, jos skonis man čia tikęs dar labiau. Šįsyk dar papuošiau izomalto papuošimais, užsilikusiais iš kito greito pyrago — na, kad būtų truputį labiau šventės.


Muzikiniai kontekstai.


Spausdinti
Brownie su kreminiu sūriu
Originalus receptas paskelbtas D. Lebovitz, o aš jį pirmąsyk ragavau pas Ingą. Tik aš gaminau iš mažesnės normos, tad kiek keičiau produktus. Ir, žinoma, mažinau cukraus kiekį.
Brownie su kreminiu sūriu
Servings
porcijų
Ingredients
Šokoladainio (brownie) sluoksniui
Sūrio pyrago (cheesecake) sluoksniui
Servings
porcijų
Ingredients
Šokoladainio (brownie) sluoksniui
Sūrio pyrago (cheesecake) sluoksniui
Brownie su kreminiu sūriu
Instructions
Šokoladainio (brownie) sluoksniui
  1. Mikrobangėje ar vandens vonelėje ištirpinkite sviestą, 35 g pieniško ir 50 g juodojo šokolado. Įplakame kiaušinį, tada baltymą (trynį paliekame varškės masei). Suberiame kakavą, miltus, druską, ir gerai išmaišome. Jei masė jau visiškai atvėsusi, įmaišome sukapotą likusį šokoladą (ir pienišką, ir juodą).
  2. Šokolado masę šiek tiek pravėsinkite, supilkite cukrų ir vanilinį cukrų, gerai išmaišykite.
  3. Įmaišykite kiaušinį ir baltymą. Suberkite kakavą, miltus, druską ir dar kartą gerai išmaišykite.
  4. Smulkiai sukapokite likusį abiejų rūšių šokoladą. Kai šokoladainio masę bus visiškai atvėsusi, suberkite jį ir gerai išmaišykite.
Sūrio pyrago (cheesecake) sluoksniui
  1. Trynį išplakite su cukrumi ir vanile. Sudėkite varškę ir gerai išmaišykite.
Kepimas
  1. Kepimo formą išklokite kepimo popieriumi. Orkaitę įkaitinkite iki 180°C temperatūros.
  2. Į kepimo formą supilkite šokoladinę masę. Ant viršaus supilkite varškės masę. Šiek tiek pamaišykite šakute ar peiliu, keldami apačioje esančią tešlą ant sūrio pyrago masės.
  3. Kepkite apie 15-20 minučių – pyrago paviršius jau turėtų būti sutvirtėjęs, bet neišdžiūvęs.
  4. Palikite pyragą šaltai (pvz., balkone ar šaldytuve), kad visai sustingtų. Gardžiausias dar šaltas.
Recipe Notes

Vėsdamas pyragas tvirtėja, todėl svarbu jo neperkepti - iš orkaitės jį išimkite tada, kai vidus dar šiek tiek judės.

Share this Recipe

Related Posts

The Departure // Grietinėlės pyragas

Šiais rytais, išsivertusi iš lovos, sykiais imu abejoti, ar verta kelti roletus – su tamsa išeinu, su tamsa grįžtu. Tik jaukioji palangės trijulė – miulenbekija, sanseverija ir dracena – primena, kad namai alsuoja net ir tada, kai mano ten tik kvapas telikęs. Gūžteliu pečiais. Atsidūstu. […]

I love the pain, I love the game // Karamelinis riešutinis tinginys

Kadaise su nuostabiąja kolege J. iš kalbos išėjo idėja Miško Žvėryse perbėgti per straipsnio Tinginių apraiškos pasaulio virtuvėse apmatus. Juk portugalai ir italai turi savo šokoladinį saliamį, graikai ir turkai – mozaikinius pyragus — tad esu tikra, kad kiek pasižvalgiusi rasčiau dar visą šūsnį lobių. Kramsnodama darbe […]Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *