Bulvių paplotėliai su šonine ir avokadų kremu

Dažnai savaitgaliai prasideda visos šeimos susirinkimu mano lovoje. Iš pradžių įsliūkina mažylis, po to brolio balso pažadintas užsimiegojęs ateina vyresnėlis. Trumpai pagulėję apsikabinę, pradedame kalbėtis apie tai, kas įvyko prabėgusią savaitę arba mano telefone peržiūrime nuotraukas ir prisimename nuo maisto, kurį valgėm, iki vietų, kur buvome. Taip bežiūrint nuotraukas praėjusį savaitgalį, vaikai užfiksavo kelias Švedijoje darytas maisto nuotraukas. Vyresnėlis, žiūrėdamas tai į patiekalą, kurį mane įkvėpė pagaminti keli šaukštai bulvių košės ir keptų bulvių kubelių likučiai, tai į mane, nustatė kaltinamą žvilgsnį ir pačiu rimčiausiu balsu pareiškė, kad aš tiek visko skanaus valgau, kai esu be jų, tad turėčiau susigėsti ir ką nors tuoj pat šiandien jiems pagaminti.
Tinkamų maisto likučių namie nebuvo, tad teko viską gaminti nuo pradžios, bet argi tai svarbu, kai vaikai viską noriai suvalgo ir paprašo dar. Puikiai tinka vėlyviems savaitgalio pusryčiams arba kaip pietūs dėžutėje į darbą (tik avokadų kremą tada reikia darbe pasigaminti).

 

 

Spausdinti
Bulvių paplotėliai su šonine ir avokadų kremu
Bulvių paplotėliai su šonine ir avokadų kremu
Servings
Ingredients
Bulvių paplotėliams:
Avokadų kremui:
Servings
Ingredients
Bulvių paplotėliams:
Avokadų kremui:
Bulvių paplotėliai su šonine ir avokadų kremu
Instructions
  1. Nulupkite bulves. 3 bulves supjaustykite stambiai ir išvirkite sūdytame vandenyje. Nupilkite vandenį, įdėkite sviesto, įberkite pipirų ir džiovintų petražolių. Sutrinkite bulvių košę ir palikite atvėsti.
  2. Orkaitę įkaitinkite iki 200C.
  3. Likusias 3 bulves supjaustykite smulkiais kubeliais. Sudėkite į dubenį, apšlakstykite aliejumi, pagardinkite prieskoniais ir gerai išmaišykite. Bulves paskleiskite kepimo popieriumi ištiestoje skardoje.
  4. Į bulvių košę įmuškite 2 kiaušinius ir gerai išmaišykite. Į skardą įtiekskite kepimo popierių ir patepkite jį aliejumi. Formuokite 6 paplotėlius ir sudėkite į skardą. Paplotėlių viršų aptepkite lydytu sviestu arba aliejumi.
  5. Abi skardas dėkite į orkaitę ir įjunkite ventiliatoriaus su griliu režimą. Skardą su bulvių kubeliais dėkite į viršutinę orkaitės dalį, o su paplotėliais į apatinę. Po 15 minučių, kai bulvių kubeliais bus lengvai apskrudę, skardas sukeiskite vietomis. Kubelius lengvai pamaišykite. Kepkite dar 5 minutes, kol paplotėliai gražiai apskrus.
  6. Keptuvėje apskurdinkite šoninės juosteles.
  7. Avokadus sutrinkite su majonezu, prieskoniais ir citrinų sultimis.
  8. Lėkštėse paplotėlius aptepkite garstyčiomis ar tepamu varškės sūreliu. Dėkite šiek tiek bulvių kubelių, keletą šoninės juostelių, vėl bulvių kubelių ir ant viršaus uždėkite avokadų kremo. Tiekite nedelsdami.
Share this Recipe

 
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *